close
تبلیغات در اینترنت
بولد نیوز - 19

آموزش و پرورش می‌تواند گفتمان پدافند غیرعامل را در جامعه شکل دهد

آموزش و پرورش می‌تواند گفتمان پدافند غیرعامل را در جامعه شکل دهد

 

کمره ای مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه آموزش و پرورش می‌توانند با تبدیل مفاهیم مرتبط با دفاع و امنیت، گفتمان پدافند غیرعامل را در جامعه شکل دهند، گفت: آموزش و پرورش نهاد فرهنگ‌ساز و تبیین کننده مفاهیم دفاعی است.

به گزارش ایسنا، علیرضا کمره‌ای در مراسم رونمایی از سند راهبردی و کتاب‌های پدافند غیرعامل که در مدرسه شاهد نورعلی تهران برگزار شد، با بیان اینکه این مراسم با مشارکت سپاه پاسداران، سازمان امداد و نجات، قرارگاه ثارالله، بسیج دانش‌آموزی، آتش‌نشانی، هلال‌احمر، پلیس راهور، نیروی انتظامی و نیروی زمینی ارتش ترتیب داده شده است، گفت: پدافند غیرعامل یا دفاع غیرنظامی همزاد بشر بوده است، زیرا تهدید و خطر همواره همراه بشر است.

وی افزود: آموزش و پرورش از دو منظر مخاطب پدافند غیرعامل هستند. نخست به عنوان یک دستگاه که دارای امکانات مختلف است و باید برای حفظ امنیت خود را مجهز کند و از این جهت تفاوتی با سایر دستگاه‌ها ندارد. منظر دوم این است که آموزش و پرورش یک نهاد فرهنگ‌ساز است و باید تبیین کننده مفاهیم دفاعی باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه آموزش و پرورش با تبدیل مفاهیم مرتبط با دفاع و امنیت، می‌تواند گفتمان پدافند غیرعامل را در جامعه شکل دهد، گفت: آموزش و پرورش تلاش می‌کند تا باورهای دانش‌آموزان را در مقوله دفاع غیرنظامی و امنیت شکل دهد.

کمره‌ای افزود: آموزش و پرورش به دو شکل اقدام به تقویت باورها می‌کند؛ نخست اینکه دانش‌آموزان بدانند از چه توانمندی‌هایی برخوردارند و خود را دست کم نگیرند و دیگر آنکه تلاش کنند که نقاط ضعف و قوت دیگران را شناسایی کرده و در مواقع لزوم درست عمل کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه دفاع غیرعامل امری متغیر و پویاست ، گفت: سیستم‌های حمله متعدد هستند و جامعه باید با معرفتی عمیق و سعی فعالانه در پدافند غیرعامل در برابر این حملات از خود دفاع کند. بهترین نهاد برای معرفت‌افزایی نهاد آموزش و پرورش است و باید گفتمان پدافند غیرعامل را شکل دهد. زمانی که احساس امنیت بالا رفت، قادر خواهیم بود خود را در برابر تهدیدات دشمن حفظ کنیم.[ چهارشنبه 08 ارديبهشت 1395 ] [ 17:18 ] [ ]

رشد بی‌رویه تعداد دانشجو و دانشگاه در کشور

رشد بی‌رویه تعداد دانشجو و دانشگاه در کشور/بیکاری یک میلیون فارغ‌التحصیل در سال جاری

 

محمد فرهادی

وزیر علوم با بیان اینکه انجمن‌های علمی می‌توانند در زمینه‌های مختلفی با وزارت علوم همکاری کنند، گفت: تعداد دانشجو و دانشگاه در کشور باید حد و حدودی داشته باشد؛ ولی متاسفانه در حال حاضر بیش از 2880 واحد آموزش عالی در کشور فعالیت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، دکتر فرهادی امروز در چهارمین همایش پیشرفت و توسعه علمی کشور که در دانشگاه خاتم برگزار شد، با بیان اینکه حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش‌بنیان اجتناب‌ناپذیر است، اظهار کرد: بهترین راه برای دستیابی به اقتصاد دانش‌بنیان توجه به اشتغال، کارآفرینی و رفع بیکاری است که البته این مسائل بحث روز وزارت علوم نیز است.

وزیر علوم افزود: واقعیت این است که باید بپذیریم که توجه به علم، دانش و آگاهی بیش از پیش مورد نیاز است و لازم است در این حوزه سرمایه‌گذاری مناسبی صورت پذیرد و همچنین باید بودجه مناسبی به این حوزه اختصاص داده شود که به نظر می‌رسد نیاز است مسؤولان توجیه شوند که اولویت‌گذاری کنند و سرمایه‌گذاری در زمینه آموزش، علم، فناوری و نوآوری را مورد توجه قرار دهند.

وی با بیان اینکه نقش انجمن‌ها در این مسائل بسیار برجسته است، گفت: 356 انجمن علمی فعال تاییدشده (غیرپزشکی) داریم که طیف وسیعی از متخصصان در این انجمن‌ها حضور دارند که البته اقدامات خوبی نیز انجام می‌دهند.

فرهادی در ادامه با بیان اینکه در کشور تعداد دانشجو و دانشگاه بسیار زیاد است که باید در این زمینه حد و حدود را حفظ کنیم، افزود: در حال حاضر بیش از دو هزار و 880 واحد آموزش عالی در کشور داریم که قریب به پنج میلیون دانشجو در این واحدها در حال تحصیل هستند. از این تعداد 96 هزار نفر در دوره دکتری و بیش از 350 هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند. از این رو با توجه به این تعداد دانشجو، اگر پایان‌نامه‌ها مساله‌محور شوند، نتیجه در خور توجهی به دست می‌آید.

از امسال یک میلیون فارغ‌التحصیل بیکار خواهیم داشت

کارورزی در صنعت به وزارت صنعت ابلاغ می‌شو​د

فرهادی ادامه داد: همانگونه که رئیس‌جمهور اعلام کرد از امسال یک میلیون فارغ‌التحصیل بیکار خواهیم داشت که برای این مساله باید فکری شود و البته مسیر گذر از این موضوع دستیابی به رشد هشت درصدی در اقتصاد است که طبق برنامه‌ها امسال باید پنج درصد از این رشد اقتصادی محقق شود.

وزیر علوم با اشاره به اینکه اگر به رشد هشت درصدی اقتصادی برسیم، می‌توانیم حدود 800 هزار شغل ایجاد کنیم، اظهار کرد: انجمن‌های علمی می‌توانند در این زمینه نقش خوبی را ایفا کنند و در مباحثی همچون بازنگری رشته‌های تحصیلی و ارتباط بین دانشگاه و صنعت اقدامات خوبی انجام دهند؛ البته اقداماتی همچون کارورزی در صنعت در آینده به وزارت صنعت ابلاغ می‌شود.[ جمعه 03 ارديبهشت 1395 ] [ 19:8 ] [ ]

عابدینی: هیچ‌کس دشمن کی‌روش نیست

عابدینی: هیچ‌کس دشمن کی‌روش نیست/ رفیق نبودیم که آشتی کنیم

 

"\"عابدینی\""

رئیس کمیته اقتصادی و بازاریابی فدراسیون فوتبال بعد از جلسه امروز خود با سرمربی تیم ملی گفت: کی‌روش هیچ دشمنی ندارد و هیچ کدام از ما با او دشمن نیستیم

به گزارش ایسنا، امیر عابدینی پس از جلسه با کارلوس کی‌روش در فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مشکلاتی وجود دارد که سرمربی تیم ملی باید آن‌ها را قبول کند تا حل شود. یکی از این باورها این است که کی‌روش هیچ دشمنی ندارد و هیچ کدام از ما با او دشمن نیستیم. تصور کی‌روش این است که ما به طور حساب‌ شده با او دشمنی می‌کنیم. من در هیچ تیمی نیستم و علیه کی‌روش کار نمی‌کنم.

رییس کمیته اقتصادی و بازاریابی فدراسیون فوتبال در واکنش به اینکه کارلوس کی‌روش پس از حضور در فدراسیون فوتبال و نیامدن او به این فدراسیون وی را بی‌شهامت خطاب کرد، گفت: اجازه دهید کی‌روش هرچه می‌خواهد بگوید. چنین چیزی مطرح نیست. من به فدراسیون دعوت نشده بودم که بخواهم در محل فدراسیون حاضر شوم.

او درباره جلسه امروز نیز گفت: ما به طور مفصل درباره همه چیز صحبت کردیم.

عابدینی در پاسخ به این سوال که آیا در پایان این جلسه با کی‌روش آشتی کرده است تاکید کرد:‌بحث قهر و آشتی مطرح نیست. ما رفیق و یا قهر نبوده‌ایم که بخواهیم آشتی کنیم. کی‌روش برای تیم ملی و ما هم برای فوتبال کار می‌کنیم.

سرپرست کمیته اقتصادی و بازاریابی فدراسیون فوتبال درباره فسخ قرارداد شرکت البسه‌های ورزشی جیووا و غرامت ۱۰ میلیارد تومانی که فدراسیون فوتبال باید بپردازد، اظهار کرد: این رقم را از کجا آورده‌اید؟ ما از جیووا شکایت کرده‌ایم نه آن‌ها از ما.[ یکشنبه 08 فروردين 1395 ] [ 17:21 ] [ ]