close
تبلیغات در اینترنت
بولد نیوز - 21

تشکر میشل عون از سید حسن نصرالله به خاطر کمک به حل بحران ریاست‌جمهوری

تشکر میشل عون از سید حسن نصرالله به خاطر کمک به حل بحران ریاست‌جمهوری

 

سید حسن نصرالله و میشل عون

دبیرکل حزب الله لبنان با رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح این کشور دیدار و درباره مساله ریاست‌جمهوری لبنان با وی گفتگو کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری العهد، میشل عون، رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح لبنان پس از دیدار با سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد: از سید حسن نصرالله به دلیل کمک به ما برای حل مشکل پیچیده انتخاب رئیس‌جمهور لبنان قدردانی کردیم.

وی گفت: سید حسن نصرالله تمامی تسهیلات لازم را برای حل مساله انتخاب رئیس‌جمهور آتی لبنان ارائه کرد. ما به نتیجه خوبی رسیدیم و امیدواریم که تمامی شرایط فراهم آید. ما همواره درباره مسائل ملی به هر نوع کمک و تسامحی دست یافته‌ایم.

این دیدار با حضور جبران باسیل، وزیر خارجه لبنان صورت گرفت.

حزب الله لبنان نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، عون و سید حسن نصرالله عصر یکشنبه با هم دیدار و به بررسی آخرین تحولات لبنان پرداختند.

سید حسن نصرالله روز یکشنبه نیز در سخنانی به مناسبت مراسم بزرگداشت شهید حاتم حمادی، فرمانده برجسته حزب الله که اخیرا در درگیری‌های حلب به شهادت رسید، تأکید کرد که این حزب از نامزدی میشل عون برای تصدی پست ریاست‌جمهوری حمایت می‌کند و مانع نخست وزیری سعد حریری، رهبر جریان المستقبل لبنان نمی‌شود.

اخیرا سعد حریری نیز حمایت خود را از نامزدی میشل عون اعلام کرد تا بتواند شانس بیشتری برای نخست وزیر شدن داشته باشد.

منابع لبنانی می‌گویند، در جلسه ۳۱ اکتبر (دهم آبان) میشل عون به عنوان رئیس‌جمهور لبنان انتخاب خواهد شد.[ سه شنبه 03 فروردين 1395 ] [ 19:11 ] [ ]

ملانوروزی به پرسش‌ها درباره موزه هنرهای معاصر پاسخ داد

ملانوروزی به پرسش‌ها درباره موزه هنرهای معاصر پاسخ داد

 

ملانوروزی نمایشگاه ادمان آیوازیان

رییس موزه هنرهای معاصر به برخی ابهام‌ها و شایعه‌های به‌وجود آمده درباره خروج برخی آثار گنجینه این موزه و نمایش آن‌ها در برلین و رم پاسخ داد.

به گزارش ایسنا، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده قرار است موزه هنرهای معاصر تهران بخشی از گنجینه‌اش را از مرزهای کشور خارج کند و در برلین و رم به‌نمایش بگذارد؛ خبری که رسانه‌ای شدن آن، واکنش‌های متفاوتی را در جامعه‌ی هنری درپی داشت. مسوولان این موزه تصمیم گرفته‌اند دست به تعاملات بین‌المللی بزنند و بخشی از آثار را برای نمایش به اروپا بفرستند، ولی گروهی از هنرمندان و کارشناسان با این سفر مخالف‌اند.

نمایشگاه بخشی از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران، اول دی‌ماه در برلین برپا می‌شود و سه‌ماه در این شهر ادامه خواهد داشت. سپس نمایشگاه به رم انتقال پیدا می‌کند و چهارماه نیز در آنجا برپا خواهد بود. با این حساب، پایان نمایشگاه‌ها به دولت بعد کشیده می‌شود.

مهم‌ترین بحثی که این روزها در صحبت‌های هنرمندان و در جلسات آن‌ها با مدیران و مسوولان هنری وزارت ارشاد مطرح شده، نگرانی از سالم ماندن آثار است. آثار موزه هنرهای معاصر ارزش هنری بالایی در تاریخ هنر معاصر و مدرن دنیا دارند و همواره برای نمایش آن‌ها در بیرون از مرزهای کشور و موزه‌های اروپایی، درخواست‌های متعددی مطرح بوده است. حالا بعد از سال‌ها، موزه تصمیم گرفته است تعدادی از آثار گنجینه را به اروپا بفرستد و مسوولان این قول را داده‌اند که سفر آثار کاملا بی‌خطر باشد و آن‌ها سالم به کشور بازگردانده شوند.

مجید ملانوروزی - رییس موزه هنرهای معاصر و مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد - با حضوردر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) توضیح‌هایی را درباره‌ی این نگرانی‌ها و دیگر ابهام‌ها و شایعاتی که درباره‌ی موزه مطرح است، ارائه کرد.

آقای ملانوروزی، یکی از مباحثی که توسط جامعه‌ی هنری مطرح شده، نگرانی در زمینه‌ی خروج آثار گنجینه از کشور و سالم برگشتن آن‌هاست. برخی کارشناسان معتقدند با توضیحات شما و آقای مرادخانی (معاون امور هنری وزارت ارشاد) قانع نشده‌اند و همچنان خارج شدن آثار گنجینه از کشور را در آستانه‌ی پایان یافتن دولت یازدهم و در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری به صلاح نمی‌دانند. ضمانتی که از طرف شما و آقای مرادخانی داده می‌شود، چقدر می‌تواند برای جامعه‌ی هنری قابل اعتماد باشد؟[ سه شنبه 03 فروردين 1395 ] [ 13:15 ] [ ]

کشت برنج در حوزه آب‌ریز بختگان همچنان ادامه دارد

کشت برنج در حوزه آب‌ریز بختگان همچنان ادامه دارد

 

بختگان

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: همچنان شاهد هستیم که کماکان در برنامه‌های توسعه، برنامه‌ریزی‌ها براساس توسعه بخش کشاورزی شکل می‌گیرد و کشت برنج در حوزه آبریز بختگان ادامه دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی محیط زیست استان فارس، حمزه ولوی در کارگاه یکروزه تحلیل ذیربطان تالاب بختگان که در راستای تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب بختگان برگزار شد، گفت: با توجه به بروز پدیده خشکسالی در کشور منابع ارزشمند آبی محدود شده و اگر این روند ادامه یابد، شاهد بحران و وضعیتی غیر قابل جبران خواهیم بود.

وی به برداشت بی‌رویه از آبهای زیرزمینی، حفر چاه‌های غیر مجاز و فقدان مدیریت صحیح منابع آبی به عنوان عوامل تاثیرگذار بر این بحران اشاره و اضافه کرد: امروز دیگر زمان آگاهی و مشارکت متخصصان، مسئولان، کشاورزان و همه مردم برای جبران این وضعیت فرا رسیده است.

ولوی ادامه داد: در استانی مثل فارس که در بیست سال گذشته محور اصلی توسعه کشاورزی بوده و داعیه مقام اول در تولید محصولات کشاورزی را دارد و معیشت مردم بر این اساس شکل گرفته، نمی‌توان به سادگی جبران خسارت و تغییرات را ایجاد کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس گفت: متاسفانه شاهدیم که با وجود آگاه شدن مسئولان و کشاورزان از وضعیت اسفبار محدود شدن منابع آبی، همچنان برداشت‌ها ادامه دارد، در حالی که همه پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که با این رویه تا 5 سال آینده همه منابع آبی را از دست خواهیم داد .همچنان شاهدیم که کماکان در برنامه‌های توسعه، برنامه‌ریزی‌ها بر اساس توسعه بخش کشاورزی شکل می‌گیرد و کشت برنج  در حوزه بختگان  ادامه دارد.

وی با بیان این مطلب که ارتزاق مردم از طریق کشاورزی در معرض خطر جدی قرار دارد، گفت: در این شرایط کشاورزی به هیچ عنوان قابل دوام نیست.

ولوی به ساخت و ساز غیر اصولی سدها هم اشاره و ضمن ارائه گزارشی از روند تشکیل  و اجرای برنامه مدیریت یکپارچه تالاب بختگان، گفت: این طرح از زمان سفر معاون رئیس جمهور و بازدید ایشان از تالاب‌های استان در سال 93 مطرح شد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست فارس گفت: 10 درصد اعتبار این طرح در سال 94 تخصیص داده شد که با این اعتبار دو برنامه شامل سند برنامه مدیریت و جمع آوری اطلاعات پایه حوزه آبریز بختگان، پیگیری شد و امید است که با مشارکت آگاهانه همه مسئولان، جوامع محلی و ذینفعان شاهد احیای تالاب بختگان باشیم.[ جمعه 08 آبان 1394 ] [ 17:30 ] [ ]