close
تبلیغات در اینترنت
بولد نیوز - 22

تا چند سال دیگر جز کاسه آبی نخواهیم داشت

تا چند سال دیگر جز کاسه آبی نخواهیم داشت

 

"استانها/

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: استان همدان در حوزه آب شرایط خوبی ندارد.

به گزارش ایسنا، منصور ستوده در همایش دستاوردهای دانشگاهی جهاددانشگاهی در حوزه کارآفرینی روستا در همدان، اظهار کرد: یکی از سیاست‌های شرکت آب منطقه‌ای همدان وارد کردن دانشجویان، اساتید و در کل مراکز دانشگاهی به حوزه آب است.

وی با بیان اینکه 85 درصد از کشور در شرایط خشک و نیمه‌خشک قرار دارد، تصریح کرد: این در حالیست که میزان بارندگی از حد متوسط کمتر بوده و توزیع بارش در شرایط یکسانی نیست و میزان آب تجدیدپذیر بسیار کم است که با افزایش جمعیت روند کاهش آب نیز سرعت بیشتری پیدا کرده است.

این مقام مسئول ادامه داد: میزان حفر چاه‌های غیرمجاز در کشور بسیار افزایش یافته و از سال 83 به بعد سطح آب‌های زیرزمینی رو به کاهش است و با این توصیف می‌توان گفت آبی در زیرزمین وجود ندارد.

ستوده با بیان اینکه استان همدان در حوزه آب شرایط خوبی ندارد به طوریکه از نیمه دوم سال گذشته 834 هزار حلقه چاه غیرمجاز مسدود کرده‌ایم، عنوان کرد: همدان استانی وابسته به کشاورزی است و صنعتی نیست که متأسفانه کشاورزی آب زیادی به خود اختصاص‌ می‌دهد.

وی اضافه کرد: سطح آب‌های زیرزمینی هر سال یک متر کاهش پیدا می‌کند به طوریکه تا چندین سال دیگر جز کاسه آبی نخواهیم داشت که طبق گزارش‌ها سطح آب‌های زیرزمینی در دشت کبودراهنگ 40 متر و در دشت همدان- بهار 20 متر پایین آمده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: آب مجازی (آبی که صرف تولید یا کاشت محصول می‌شود) بخش زیادی از مصرف آب را به خود اختصاص داده بنابراین چه نیازی است در استان همدان محصولی تولید شود که خود استان به آن نیاز ندارد و صادر می‌شود بنابراین باید جلوی این روند با آگاه‌سازی کشاورزان گرفته شود.[ جمعه 08 آبان 1394 ] [ 17:29 ] [ ]

تصاحب مدرسه خیرساز توسط آموزش و پرورش

تصاحب مدرسه خیرساز توسط آموزش و پرورش + مستندات

 
مدرسه خیرساز

در حالی که بر اساس قوانین و تاکیدات وزارت آموزش و پرورش، تغییر نام و مقطع تحصیلی «مدارس خیرساز» ممنوع است، اخیرا اداره آموزش و پرورش پردیس اقدام به تغییر کاربری و نام یک مدرسه خیرساز کرده و اکنون از آن به عنوان ساختمان اداری خود استفاده می‌کند.

فاطمه آقچه‌لو، مدیر روابط عمومی و مسئول پروژه‌های بنیاد نیکوکاری برین (صالح) در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره می‌گوید: طبق توافقنامه‌ای که میان بنیاد نیکوکاری برین با اداره کل نوسازی مدارس تهران در  یکم بهمن ماه سال 94 منعقد شد، خیرین این بنیاد اقدام به ساخت مدرسه‌ای در فاز 4 بخش پردیس بومهن کرده و در پایان اسفند این مدرسه افتتاح شد.

وی ادامه می‌دهد: قرار بود از ابتدای مهر ماه امسال شاهد حضور دانش آموزان در این مدرسه باشیم. ابتدای سال تحصیلی برای بازدید به مدرسه رفتیم و از اتفاق رخ داده شوکه شدیم، اداره کل آموزش و پرورش پردیس (زیرمجموعه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران )در اقدامی تامل برانگیز و بدون اطلاع قبلی به خیر مدرسه ساز،  این ساختمان را تصاحب کرده بود.

مسئول پروژه‌های بنیاد نیکوکاری برین با بیان اینکه بنیاد نیکوکاری برین با شماره ثبت ۲۹۸۳۵ از سازمان بهزیستی، از سال ۹۵ به صورت سازمان غیرانتفاعی به انجام امور خیرخواهانه می‌پردازد، گفت: مدرسه‌سازی از مهمترین اقداماتی است که از ابتدای تأسیس بنیاد نیکوکاری برین در این سازمان انجام شده به‌طوری که تاکنون هشت مدرسه (2 مدرسه در تهران و شش مدرسه در استان‌های چهارمحال بختیاری و لرستان) ساخته است.

آقچه‌لو می‌افزاید: از آنجایی که این مدرسه جزو مدارس خیرساز تلقی ‌می‌شود و مطابق قوانین اداره کل نوسازی مدرسه به نام خیر مدرسه‌ساز نامگذاری می‌شود، بنابراین مدرسه به «آموزشگاه امیر علاقبند ۲» نام‌گذاری شد. مدرسه فوق‌الذکر در واپسین روزهای اسفندماه سال ۹۵ به اهتمام بنیاد نیکوکاری برین (صالح) تکمیل و طی مراسمی که از طریق آموزش و پرورش منطقه ۸ تهران و روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان پردیس برگزار شد، افتتاح شد.

 

 

وی با بیان اینکه در مهرماه سال ۹۵ توقع می‌رفت صدای دانش‌آموزان در فضای مدرسه طنین انداز باشد، در حالی که می‌بینیم اکنون سردر بدون اجازه و اطلاع خیر مدرسه ساز و حتی بدون اطلاع مجمع خیرین مدرسه‌ساز  به «اداره کل آموزش و پرورش شهرستان پردیس» تغییر نام پیدا کرده است، عنوان کرد: در واقع ساختمان توسط این اداره آموزش و پرورش تغییر کاربری یافته است. آنها میز و نیمکت مدارس را جمع آوری کرده و برای استفاده اداری، مبلمان کرده‌اند.[ یکشنبه 03 آبان 1394 ] [ 19:10 ] [ ]

همکاری با رسانه‌های معاند، معاونت در جرم است

همکاری با رسانه‌های معاند، معاونت در جرم است/مختومه شدن پرونده‌ها توسط رییس دستگاه قضادروغ است

 

همایش ملی صیانت از وقف با حضور آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه در مشهد

رئیس قوه قضاییه با اشاره به هجمه های اخیر علیه دستگاه قضایی، میزان و شدت این هجمه ها را معیاری خوب برای سنجش صحت عملکرد قوه قضاییه دانست.

به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با بزرگداشت چهارم آبان سالروز اعتراض تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به تصویب لایحه کاپیتولاسیون، آن را نشان دهنده صلابت و تیزبینی امام (راحل) دانست و تصریح کرد: اگر کاپیتولاسیون محقق می شد، ملت و کشور ما به شدت تحقیر و تسلیم می شدند، اما حضرت امام (ره) با افشاگری خود درباره این لایحه که آمریکایی ها پشت آن بودند، مانع از چنین فاجعه ای شدند.

رییس قوه قضاییه افزود: در چنین روزی وقتی حضرت امام (ره) در مدرسه فیضیه حضور یافتند با اینکه سالروز میلاد باسعادت حضرت زهرا (س) بود، اما کلام خود را با «انا لله و انا الیه راجعون» آغاز کردند و به این ترتیب اندوه و ناراحتی خود و مردم را از تصویب چنین لایحه ای را نشان دادند. این امر ناشی از تیزبینی خاص و نور الهی بود که در وجود ایشان جریان داشت و به واسطه آن، جریان آینده را به خوبی رصد می کردند.

آملی لاریجانی با بیان اینکه امام با صلابت خود و ضمن برجسته سازی لوازم پذیرش کاپیتولاسیون راه را برای انقلاب باز کردند و خلف صالح ایشان یعنی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز همین مسیر را تا به امروز طی کرده‌اند، خاطرنشان کرد: اصرار و تاکید ایشان بر لزوم مقابله با نفوذ دشمن بر اساس همین نگاه و تفکر است؛ لذا همه مسئولان و مردم باید توجه داشته باشند که برای ادامه ایستادن مقابل سلطه طلبان به همان بصیرت و استقامت امام و رهبر معظم انقلاب نیاز داریم.

رئیس دستگاه قضا اظهار کرد: امروز به یُمن ایستادگی جمهوری اسلامی در مقابل جریان سلطه، همانند یک سرو با قامت ایستاده می توانیم در منطقه و جهان سخن بگوییم. جریان مقاومت نیز امروز با اتکا به جمهوری اسلامی در منطقه پیشرو است و ان شاء الله سلطه طلبان و اذناب آنها نظیر گروههای تروریستی تکفیری و سلفی از منطقه بیرون خواهند رفت.

آملی لاریجانی تاکید کرد: ملت ایران بیش از نیم قرن است که در مقابل انواع توطئه ها، کودتاها، ترورها، فتنه ها، جنگ نرم، نفوذها و تحریم ها ایستادگی کرده و مشخص است که کشورهای استعمارگر نمی‌خواهند چنین ملتی را تحمل کنند.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه مسئولان و مردم باید نسبت به تحرکات دشمن و نفوذ آن حساس باشند، افزود: بحمدالله جبهه مقاومت در منطقه پیروز میدان است و جمهوری اسلامی با یاری رساندن به برادران خود در عراق و سوریه توانسته وظیفه خود را انجام دهد. امیدواریم خداوند توفیقات خود را نصیب ملت و دولت این کشورها کند تا بتوانند بنای ناصحیح کشورهای استعماری را در سرزمین های خود ویران ساخته و مسیر صحیح را ادامه دهند.

آملی لاریجانی با اشاره به عملکرد آمریکایی ها و اروپایی ها که در برابر جنایت علیه مردم بی گناه یمن و نقض آشکار حقوق بشر در کشتار غیرنظامیان سکوت کرده اند، به عملیات آزادسازی موصل نیز اشاره کرد و گفت: آمریکایی ها در این زمینه مرتب بهانه جویی می کنند و به دنبال یافتن راه فرار و نجات برای تروریست ها هستند. این امر نشان دهنده افول و سقوط اخلاقی آنها و همچنین رفتار غیرانسانی است که هرکجا منافع‌شان اقتضا کرد از خطرناک ترین گروه‌های تروریستی نیز حمایت می کنند و البته در جای دیگر داعیه دار حقوق بشر می شوند؛ غافل از اینکه مردم و افکار عمومی جهان متوجه چنین رفتارهایی هستند و آبرویی برای این کشورهای سلطه گر باقی نمانده است.

رییس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود به هجمه‌های سنگین اخیر علیه نظام و دستگاه قضایی اشاره کرد و گفت: هرچه این هجمه ها بیشتر می شود، متوجه می شویم که قوه قضاییه موثرتر عمل کرده است.

آملی‌لاریجانی با بیان اینکه این هجمه ها یک روز با بهانه های حقوق بشری و روز دیگر با طرح ادعاهای کذب صورت می گیرد، ادامه داد: مدافعان به اصطلاح حقوق بشری بسیاری از اطلاعات خود را از ضدانقلاب فراری، منافقین و عوامل موثر در فتنه دریافت می کنند در حالی که واضح است این گروهها اطلاعات صحیح را ارائه نمی کنند. مشکل دیگر آنها در زمینه حقوق بشر به اصل و مبنای جمهوری اسلامی باز می گردد یعنی آنها با حکومت دینی مخالفند در حالی که قانون اساسی جمهوری اسلامی از ابتدا تا انتها به حکومت دینی و حکومت الله پرداخته است. وقتی احکام نورانی قرآن و حدود اسلامی را ضد حقوق بشر می دانند دیگر جمهوری اسلامی نمی تواند کاری برای آنها انجام دهد، ضمن اینکه توجه ندارند که در بسیاری از کشورهای مورد حمایت‌شان احکامی به مراتب شدیدتر اجرا می شود، اما هیچگاه ندای حقوق بشری به‌گوش نمی‌رسد[ یکشنبه 03 آبان 1394 ] [ 19:9 ] [ ]