close
تبلیغات در اینترنت
بولد نیوز - 5

وزیر ارشاد روی خط خبر

 وزیر ارشاد روی خط خبر

 

جلسه امروز هیات دولت

دوازدهمین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در 24 ساعت گذشت، بلافاصله پس از رای اعتماد در دفتر کارش در بهارستان مستقر شد و فعالیت‌هایش را در این حوزه آغاز کرد.

به گزارش ایسنا، صالحی امیری بعد از اینکه روز گذشته در ساعت ۱۶:۵۰ دقیقه از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفت، در ساعت ۱۷:۴ دقیقه در دفتر کار جدید خود در بهارستان مستقر شد.

او ساعاتی پس از کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی، بیانیه‌ای را صادر و در آن از رئیس جمهور، رئیس مجلس شورای اسلامی و هیئت رئیسه مجلس، نمایندگان موافق و مخالف، روحانیت، جامعه دینی و قرآنی، هنرمندان، نویسندگان، نخبگان و فرهیختگانی که در روزهای اخیر از او اعلام حمایت کردند و همچنین اصحاب رسانه قدردانی کرد و گفت: امیدوارم در کسوت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدافع حقوق اصحاب رسانه باشم و با فراهم آوردن جریان آزاد اطلاع‌رسانی در چارچوب قانون قدم مهمی در این مسیر بردارم.

وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین «سه‌شنبه ۱۱ آبان» در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در نهاد ریاست جمهوری شرکت کرد.

صالحی امیری صبح 12 آبان ماه به همراه دو وزیر جدید کابینه دولت یازدهم در جلسه هیئت دولت شرکت کرد.

او همچنین ظهر 12 آبان ماه به همراه معاونانش در وزارت ارشاد با سید حسن خمینی در مرقد امام خمینی (ره) دیدار کرد و درباره  نیاز به بازگشت به حیات اخلاقی در جامعه سخن گفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار اظهار کرد: امروز  بعد از چند دهه وقتی جامعه را آسیب‌شناسی می‌کنیم و باز می‌گردیم، می‌فهمیم که مشکل اصلی جامعه اخلاق است، بنابراین یک بار دیگر نیاز داریم به حیات اخلاقی جامعه بازگردیم که امام (ره) و مقام معظم رهبری آن را تبیین کرده‌اند.[ چهارشنبه 12 آبان 1395 ] [ 21:49 ] [ ]

تمام سیستم‌های‌ انتخابات الکترونیکی قابل هک شدن هستند

تمام سیستم‌های‌ انتخابات الکترونیکی قابل هک شدن هستند

 

انتخابات الکترونیک

اندرو آپل، استاد علوم کامپیوتر دانشگاه پرینستون آمریکا که در زمینه امنیت سایبری فعالیت می‌کند، توانسته یک برنامه‌ غیرقابل ردیابی بنویسد که می‌تواند آرای کاندیداها را تغییر دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از وبسایت دانشگاه پرینستون، در سال 2008 آپل به طور آزمایشی با دستکاری سیستم رای گیری الکترونیکی انتخابات توانست 20 درصد آرای یک نامزد را به نفع نامزد دیگری انتقال دهد. این موضوع که توجه رسانه‌ها و رای دهندگان را به خود جلب کرد، باعث آگاهی مسئولان و مردم نسبت به ضعف احتمالی سیستم رای گیری الکترونیکی شد. نشریه پولیتیکو وی را فردی معرفی کرد که به شکلی خستگی ناپذیر یک دهه را صرف خدمت به کشور کشور کرده است.   

آپل در مصاحبه با وبسایت دانشگاه پرینستون به سوالاتی در زمینه امکان هک شدن سیستم انتخابات ریاست جمهوری قریب الوقوع آمریکا پاسخ داده است.

در ذیل شرح این مصاحبه را می‌خوانید:

سوال: چه شد که شما به سیستم‌های امنیت انتخابات علاقمند شدید؟

آپل: در قرن بیستم تقریبا هیچ کس برای تکنولوژی اخذ رای اهمیتی قائل نبود. اما ناگهان در نوامبر سال 2000 این موضوع برای همه مهم شد. در آن زمان در رقابت بین بوش و ال‌گور اتفاقاتی منجر به بازشماری آراء در فلوریدا شد. در سال 2003 بسیاری از ایالت‌ها اقدام به نوسازی تجهیزات اخذ رای خود کردند. چند تن از استید علوم کامپیوتر از جمله من به این موضوع دقت کردیم که بسیاری از ایالت‌ها از صفحات لمسی بدون برگه استفاده می‌کنند. که در واقع رای افراد را فقط در کامپیوتر ذخیره می کردند و هیچ برگه ای برای تطابق وجود نداشت. این سیستم‌ها یک مشکل بزرگ داشتند. به راحتی می‌شد برنامه‌ای نوشت که آرای یک کاندیدا را به کاندیدای دیگری منتقل کند و هیچ کس هم متوجه وجود این برنامه نشود. این ماشین‌ها هنوز هم در 10 ایالت مورد استفاده قرار می‌گیرند. سه یا چهار ایالت دیگر هم هستند که رای اخذ شده توسط این دستگاه‌ها را چاپ می‌کنند و افراد می‌توانند رای چاپ شده را قبل از انداختن در صندوق بررسی کنند. این روش وقت‌گیر است اما امنیت بیشتری دارد.  

چگونه یک صفحه لمسی را می‌توان هک کرد؟

وقتی ما صفحه را لمس می کنید، پردازنده داخلی اتخاب شما را تفسیر کرده و آن را در حافظه ذخیره می‌کند. برنامه رای‌دزدی که من نوشته‌ام به این صورت کار می‌کند، بعد از اینکه انتخابات تمام می‌شود برنامه‌ من کار خود را شروع می‌کند و به حافظه سیستم رفته و بیست درصد رای یک کاندیدا را به دیگری منتقل می کند. برنامه اخذ رای یک گزارش دارد که هر رای در آن ثبت می‌شود. برنامه من این گزارش را هم به تناسب تغییراتی که در آرا داده تغییر می‌دهد.

امن‌ترین دستگاهی که امروز برای رای‌گیری استفاده می‌شود چیست؟

تمام سیستم‌های رای‌گیری قابل هک شدن هستند. هیچوقت نمی‌توان با اطمینان از برنامه‌های نصب شده روی یک سیستم سخن گفت. بهترین راه برای حل این مشکل این است که از تعرفه‌های کاغذی در کنار سیستم‌های اسکن نوری استفاده شود.     [ چهارشنبه 12 آبان 1395 ] [ 21:48 ] [ ]

از "اشتباه بزرگ" علی سرابی تا چند داستان دیگر

از "اشتباه بزرگ" علی سرابی تا چند داستان دیگر

 

علی سرابی

علی سرابی که قصد دارد در آینده‌ای نه چندان دور یک فیلم سینمایی بسازد، با ابراز خوشحالی از سینمایی شدن یک اثر ماندگار تئاتر گفت: ممیزی‌های عجیب آسیب‌های فراوانی را به «خشکسالی و دروغ» زد.

به گزارش ایسنا، علی سرابی که به عنوان یکی از بازیگران مطرح تئاتر شناخته می‌شود، پس از سه دوره اجرای نمایش «خشکسالی و دروغ» چند هفته‌ای است که این اثر محمد یعقوبی را با کارگردانی پدرام علیزاده بر پرده‌ی سینماها دارد. صداپیشه‌ی عروسک «گابی» در مجموعه‌ی کلاه قرمزی که نوید برنامه‌ریزی برای تولید آن را در نوروز 96  می‌دهد، همچنین تجربه‌ی بازی در تعدادی محدود سریال تلویزیونی را داشته که آن‌ها را جزو اشتباهات کارنامه‌ی کاری خود می‌داند.

این بازیگر که بازی در سینما و نیز فیلمسازی را دوست دارد، تاکید می‌کند که هم‌چنان تئاتر را به دیگر مدیوم‌های بازیگری ترجیح می‌دهد و در هر جایی هر کاری برای این هنر انجام شود از مشارکت در آن استقبال می‌کند.

سرابی که پس از تجربه‌ی همکاری با مهدی پاکدل، احمد مهرانفر و پیمان معادی در سه دوره اجرای نمایش «خشکسالی و دروغ» در نسخه‌ی سینمایی این اثر با محمدرضا گلزار همبازی شده است، در گفت‌وگویی با خبرنگاران ایسنا، از تجربه‌ی حضور در نسخه‌ی سینمایی «خشکسالی و دروغ» و مقایسه‌ی آن با نسخه‌ی تئاتری سخن گفت.

او در این مصاحبه که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید،‌ درباره‌ی حضور گلزار و اینکه اگر مسئولیت برعهده‌ی او بود، گروه دیگری را برای بازی انتخاب می‌کرد، از درآمد خوب‌اش در تئاتر و بی‌اثر شدن سریال‌های تلویزیونی هم صحبت کرد.

 

شما پیش از این در تئاتر و تلویزیون بیشتر تجربه‌ی بازی داشتید و فیلم «خشکسالی و دروغ» اولین بازی جدی شما در سینماست،این تجربه‌ی سینمایی چطور بود؟

من در این فیلم به لحاظ بازیگری تجربه‌ی جدیدی داشتم  ولی از نظر کار در سینما قبلا در دو پروژه‌ی خیلی جدی‌تر کار کرده‌ بودم و از صفر تا صد در کنار پروژه مشغول بودم که یکی فیلم «دهلیز» به کارگردانی بهروز شعیبی بود و دیگری فیلم «ملبورن» نیما جاویدی که به عنوان بازیگردان حضور داشتم؛ یعنی هم سمت بازیگردان را داشتم و از هم از صفر تا صد در کنار کارگردان بودم. این اتفاق هم به درخواست خود کارگردان بود ضمن اینکه خودم هم دوست داشتم سینما را بیشتر و بهتر یاد بگیرم. به عنوان بازیگر هم قبلا در دو فیلم «اشکان،‌ انگشتر متبرک و چند داستان دیگر» شهرام مکری و «دلم می‌خواد» بهمن فرمان‌آرا بازی کرده بودم که کار شهرام مربوط به سال‌ها قبل می‌شود و در کار آقای فرمان‌آرا هم نقش کوچکی داشتم که بیشتر بخاطر علاقه‌ام به ایشان و اینکه در کارنامه‌ی کاری‌ام لااقل یک همکاری با ایشان وجود داشته باشد، بازی کردم.[ یکشنبه 09 آبان 1395 ] [ 13:21 ] [ ]