close
تبلیغات در اینترنت
بولد نیوز - 6

تبلیغ خودروهای ساخت آمریکا در تهران!

تبلیغ خودروهای ساخت آمریکا در تهران!

 

تبلیغ خودروهای ساخت آمریکا در ایران

در حالی یکی از شرکت‌های داخلی تبلیغات وسیعی برای فروش برخی خودروهای وارد شده از آمریکا همچون هوندا CR-V راه انداخته که پلیس راهنمایی و رانندگی شماره‌گذاری این خودروها را متوقف کرده است. در این رابطه بهتر است شهروندان از خرید این خودروها که شماره‌گذاری نمی‌شوند خودداری کنند تا دچار ضرر و زیان نشوند.

چندی پیش ایسنا براساس برخی اسناد به دست آمده اعلام کرد که علی‌رغم بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر ممنوعیت واردات کالاهای مصرفی از آمریکا، برخی خودروهای تولیدی در این کشور وارد ایران شده است.

افشا شدن این موضوع موج انتقاد کارشناسان را به دنبال داشت. کارشناسانی که اعلام کردند واردات خودرو به عنوان کالایی مصرفی از آمریکا برخلاف سیاست‌های کلان کشور است.

به گفته کارشناسان، واردات خودرو از آمریکا به معنای خروج ارز از ایران در جهت ایجاد اشتغال برای کارگران آمریکایی است که با توجه به سیاست‌های خصمانه این کشور در قبال ایران در حدود نیم قرن گذشته، این کار برخلاف منطق و مصالح ملی است.

در پاسخ به این انتقادات رییس انجمن واردکنندگان خودرو به ایسنا خبر داد که پلیس راهنمایی و رانندگی شماره‌گذاری خودروهای وارد شده از آمریکا را متوقف کرده است. فرهاد احتشام‌زاد در این رابطه اظهار کرد:" حدود ۴۰۰ دستگاه خودروی تولید آمریکا وارد ایران شده که مربوط به برندهای بی‌ام‌و، تویوتا، ولوو و هوندا است که با کد آمریکا تولید شده‌اند؛ البته پلیس راهنمایی و رانندگی شماره‌گذاری این خودروها را متوقف کرده است".

وی در پاسخ به اینکه چه نهادی باید پاسخگوی واردات خودروهای تولیدی آمریکا به ایران باشد؟ اظهار کرد:" کانال ارتباطی ما وزارت صنعت، معدن و تجارت است که اخیرا در این مورد از آن‌ها در مورد این‌که آیا خودروهایی که در آمریکا تولید شده‌اند اما برند آمریکایی نیستند، منع ورود به ایران دارند یا خیر استعلام کرده‌ایم، زیرا مشکل (توقف شماره‌گذاری خودروهای وارد شده از آمریکا) تازه پیش آمده است".

در چنین اوضاعی که همه در انتظار پاسخ وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره چرایی و چگونگی واردات خودرو از آمریکا به ایران هستند، برخی از شرکت‌هایی که خودروهای ساخت آمریکا را وارد کرده‌اند به جای سعی در جبران اقدام خود و انتظار برای تصمیم‌گیری و تعیین تکلیف مراجع رسمی در این زمینه، بر حجم تبلیغات خود برای فروش خودروهای وارد شده از آمریکا افزوده‌اند!

در این زمینه در یکی از نمونه‌ها شرگت گلرنگ موتور که کار فروش خودروهای وارد شده با برند هوندا را انجام می‌دهد، اخیرا تبلیغات وسیعی را در بیلبوردهای سطح پایتخت برای فروش خودروی هوندا CR-V راه انداخته، در حالیکه نگاهی به اطلاعات درج شده روی این خودرو نشان می‌دهد محل تولید آن آمریکا بوده و بنابراین مشمول اقدام پلیس مبنی بر عدم شماره‌گذاری است.

حتی روی برچسب اطلاعات نصب شده روی این خودرو کلمه "MADE IN U.S.A" (ساخت آمریکا) درج شده است و عنوان شرکت تولیدکننده این خودرو نیز HONDA OF AMERICA MFG.,INC (شرکت هوندای آمریکا) ذکر شده است.[ یکشنبه 09 آبان 1395 ] [ 13:21 ] [ ]

روابط قضایی ایران و عراق به ارتقای سطح تعاملات سیاسی دو کشور می‌انجامد

روابط قضایی ایران و عراق به ارتقای سطح تعاملات سیاسی دو کشور می‌انجامد

 

سومین روز سفر رییس قوه قضاییه به استان مازندران

رییس قوه قضاییه گفت: روابط حقوقی و قضایی ایران و عراق می‌تواند به ارتقای سطح تعاملات سیاسی دو کشور بینجامد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله آملی‌لاریجانی که از روز گذشته به منظور سفری چند روزه به کشور عراق سفر کرده است، پیش از ظهر امروز در نشست خبری که پس از دیدار هیات قضایی دو کشور و به همراه همتای عراقی وی برگزار شد، اظهار کرد: روابط حقوقی و قضایی جمهوری اسلامی ایران و عراق می‌تواند به ارتقای سطح تعاملات سیاسی دو کشور بینجامد.

وی تصریح کرد: طبیعی است که از منظر غربی‌ها تروریسم معنای متفاوتی دارد؛ اما از منظر کشورهای منطقه و عراق معنی تروریسم واضح است. نمی‌شود برخی افراد از کشورهای دیگر به عراق و سوریه بیایند و بجنگند. این مصداق تروریسم است و این موارد را کشورهای منطقه مصداق بارز تروریسم می‌دانند.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه آمریکایی‌ها اما تعریف دیگری از تروریسم دارند، اظهار کرد: در حال حاضر در عراق تروریست‌ها حضور دارند و اگر دفاع‌های ناصحیح از تروریست‌ها نباشد، حقیقت بزودی کشف خواهد شد.

آملی لاریجانی با اشاره به این مطلب که جمهوری اسلامی ایران حمایت کامل و قاطع خود را از جمهوری عراق اعلام می‌کند، ادامه داد: ان شاء‌الله در مبارزه با تروریسم ، پیروزی از آن ملت عراق می‌شود.

رئیس دستگاه قضای جمهوری اسلامی ایران در تبیین اهداف این سفر تصریح کرد: هدف اصلی این سفر تقارب اهداف مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق است، در این سفر درباره موضوعاتی از قبیل مسائل حقوقی و قضایی بین دو کشور بحث‌هایی صورت گرفت.

آملی لاریجانی ادامه داد: همچنین در این سفر توافقاتی که طرفین پیش از این در جمهوری اسلامی ایران صورت داده بودند، مورد پیگیری قرار گرفت و بر اجرای مصوبات توافق‌نامه‌های چهارگانه که بین دو کشور در ایران امضا شده بود، تاکید شد. توافق‌نامه‌های امضا شده قبلی بین دو کشور،توافق‌نامه‌های بسیار مهمی هستند که در زمینه انتقال محکومان و استرداد مجرمان، معاضدت قضایی در امور شخصی و مدنی و معاضدت قضایی در امور جزایی و کشوری منعقد شده‌اند.

رئیس دستگاه قضای جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: تبادل‌های صورت گرفته بین دو کشور، تبادل‌های بسیار مهمی هستند که اگر ظرفیت‌های آنها فعلیت پیدا کند، بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران افزود: ما بر اجرایی شدن این تفاهم‌نامه‌ها تاکید کردیم و طرف عراقی نیز همانند جمهوری اسلامی ایران خواستار اجرایی شدن این تفاهم‌نامه‌ها بود.[ یکشنبه 09 آبان 1395 ] [ 13:20 ] [ ]

عارف: توقع نداریم جریانات تندرو از یک فرد برجسته دانشگاهی حمایت کنند

 عارف: توقع نداریم جریانات تندرو از یک فرد برجسته دانشگاهی حمایت کنند

 

 حضور محمدرضا عارف در مجمع اسلامی دانشجویان کشور

محمدرضا عارف اظهار کرد: توقع نداریم که جریان‌های تندرو از یک فرد برجسته دانشگاهی همچون دکتر آشتیانی حمایت کنند.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در خصوص نظر  فراکسیون امید در مورد سه وزیر پیشنهادی گفت: در حال حاضر نظر شورای مرکزی فراکسیون در مورد هر سه نفر مثبت است و ان‌شاالله فردا عصر نیز مجمع فراکسیون جلسه ای در این خصوص خواهد داشت و نظر نهایی خود را اعلام خواهد کرد.

وی افزود: کمیسیون‌های تخصصی در مجلس و مجامع استانی روی موضوع وزاری پیشنهادی مشغول بررسی و فعالیت هستند و ان‌شاالله آنها نیز نظرات خود را اعلام می کنند.

رئیس فراکسیون امید در خصوص جلسه با رئیس جمهور نیز گفت: جلسات با رئیس جمهور بدون هیچ مشکلی برگزار می شود و ما نیز تعامل خوبی با آنها داریم و هر زمانی که لازم باشد با اعضای مختلف دولت جلسه می گذاریم. اما قرار بود پنجشنبه ما ملاقاتی با رئیس جمهور داشته باشیم که به دلیل اینکه 5 نفر از اعضای هیات رئیسه فراکسیون در سفر بودند این جلسه به تعویق افتاد و مقرر شد در آینده جلسه دیگری بر گزار شود.

نماینده مردم تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به مباحث مطروحه در خصوص نظارت استصوابی شورای نگهبان و نمایندگان تصریح کرد: البته آقای کدخدایی نظر خود را در این باره اصلاح کردند و قانون نیز در این باره به روشنی شرایط را ذکر کرده و شورای نگهبان نیز در این پروسه مسئول نظارت بر انتخابات است و از آن به بعد با ساز و کاری که در مجلس وجود دارد امکان نظارت بر نمایندگان خواهد بود.

وی در ادامه در ارتباط با برخی صحبت‌ها در مورد بی اطلاع بودن وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش از وضع این وزارتخانه گفت: آقای دانش آشتیانی از توانایی‌های بالایی برخوردار است و سال‌ها در آموزش و پرورش مسئولیت معلمی را بر عهده داشته و مدیر موسسه مفید نیز بوده است و سال‌ها خدمات در این عرصه انجام داده است و در وزارت علوم حضور موثری داشته است و ان‌شاالله امیدوارم با رای خوب مجلس انتخاب شود و به برخی از مطالبات به حق فرهنگیان با همکاری دولت پاسخ دهد. البته من شخصا امیدوارم هر سه وزیر روز سه‌شنبه رای مناسبی را برای وزارت کسب کنند.

رئیس فراکسیون امید در بخش پایانی صحبت های خود در خصوص دیدار اعضای فراکسیون با دبیر شورای امنیت ملی و فرمانده سپاه قدس گفت: ما درباره دیدار با مسئولین ارشد را در بخش‌های مختلف داشتیم که متاسفانه به برخی از مسائل و مشکلات کاری از جمله مباحث مرتبط با سه وزیر پیشنهادی برخورد کردیم که ان‌شاالله در ادامه و در اولین فرصت این جلسات از سر گرفته خواهد شد.[ یکشنبه 09 آبان 1395 ] [ 11:38 ] [ ]