close
تبلیغات در اینترنت
اصولگرایان برای پیدا کردن گزینه‌ای در برابر روحانی دست و پا می‌زنند

اصولگرایان برای پیدا کردن گزینه‌ای در برابر روحانی دست و پا می‌زنند

اصولگرایان برای پیدا کردن گزینه‌ای در برابر روحانی دست و پا می‌زنند

 

زهرا ساعی

یک عضو فراکسیون امید با بیان اینکه گزینه ما در انتخابات ۹۶ روحانی است گفت: البته اصولگرایان نیز دست و پا می‌زنند تا گزینه‌ای در برابر آقای روحانی پیدا کنند که مطمئنم نمی‌توانند.

زهرا ساعی که سابقه عضویت در حزب اعتدال و توسعه نیز دارد با استقبال از ایده انتشار فیش‌های حقوقی گفت: کسانی باید از انتشار فیش‌های حقوقی بترسند که مشکل دارند اما پرونده ‌ما پاک است و حتی این پیشنهاد را در راستای شفاف سازی می‌دانیم.

این عضو فراکسیون زنان که پیش از این سابقه فعالیت در حوزه زنان به عنوان مشاور و مدیر کل امور باتوان و خانواده استانداری تهران دارد، با اشاره به واقعیت امروز جامعه برای داشتن فرزند کمتر با توجه به فرهنگ سازی قبلی در جامعه با شعار فرزند کمتر، زندگی بهتر گفت: در چنین شرایطی برای اجرای سیاست‌های ابلاغی رهبری و افزایش جمعیت باید تمامی دستگاه‌های اجرایی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و حتی بسته‌های تشویقی برای خانواده‌ها در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه برابری زنان و مردان را درست نمی‌دانیم توضیح داد: ما با عدالت جنستی موافقیم و معتقدیم بانوان در کنار انجام فعالیت‌های اجتماعی به وظایف اصلی‌شان بخصوص در تربیت فرزند آن هم با اطلاع از وضعیت جامعه و مطالعه بپردازند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین با نامناسب خواندن وضعیت رسیدگی به کمپ‌های ترک اعتیاد به خصوص برای بانوان، این کمپ‌ها را غیر استاندارد دانست و گفت که متاسفانه مسئولان علی رغم اطلاع از مشکل معتادان در کمپ‌های ترک اعتیاد برنامه‌ریزی برای حل آن ندارند، چنین شرایطی درباره کودکان کارتن خواب و زنان سرپرست خانوار نیز وجود دارد.

ساعی نماینده تبریز با حضور در خبرگزاری دانشجویان ایران و گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا به ارائه توضیحاتی درباره راهکارهای عملیاتی شدن اجرای سیاست‌های کلی خانواده، بهبود وضعیت کمپ‌های ترک اعتیاد، وضعیت کارتن‌خواب‌ها و زنان سرپرست خانوار و همچنین رسیدگی به تخلفات مالی دولت سابق و بررسی وضعیت ورزش جوانان پرداخت که متن کامل این گفت‌وگو را در زیر می خوانید:

 با توجه به ابلاغ سیاست‌های کلی خانواده از سوی مقام معظم رهبری و همچنین تاکیدات ایشان بر افزایش جمعیت کشور، به نظر شما گام‌های عملی اجرایی شدن این سیاست‌ها چیست؟

تفکر غالب در هر خانواده‌ای داشتن فرزند کمتر است

قبل از پرداختن به موضوع راهکارهای تشویق مردم برای افزایش نسل و به دنبال آن افزایش جمعیت باید ریشه‌های عدم تمایل مردم را بررسی کرد؛ تک فرزندی و یا فرزند کمتر ناشی از سیاست‌های دهه ۷۰ آن هم به دلیل شرایط آن زمان است که باید در مقطعی قطع و سیاست‌های جدید جایگزین می‌شد اما تعلل صورت گرفت. شاید بر همین مبنا تفکر غالب در هر خانواده‌ای اعم از غنی و فقیر داشتن فرزند کمتر است.

در حال حاضر کشور در پنجره طلایی یعنی داشتن جوانان بسیار است و حداقل تا ۱۵ سال آینده با باریک شدن هرم سنی، جمعیت به سمت میانسالی و سالمندی پیش می‌رود که در آینده تبعات خاص و مواجه با بحران‌هایی را به دنبال دارد. با توجه به این شرایط برنامه‌ریزی میان و بلند مدت و به دنبال آن تعیین مشوق‌هایی آن هم بیشتر در حوزه اقتصادی امری بدیهی است تا بتوان بخشی از جامعه را متاثر و ترغیب به افزایش فرزند کرد. اقدامی که مجلس می‌تواند با وضع قوانینی امتیازاتی به خانواده‌ها اعطا کند.

برای افزایش جمعیت به کارهای زیربنایی و تهیه بسته‌های فرهنگی نیاز است[ شنبه 01 آبان 1395 ] [ 17:13 ] [ ]