close
تبلیغات در اینترنت
حاشیه‌ و متن تودیع و معارفه‌ وزرای ارشاد

حاشیه‌ و متن تودیع و معارفه‌ وزرای ارشاد

حاشیه‌ و متن تودیع و معارفه‌ وزرای ارشاد / « این کشتی به ثبات نیاز دارد»

 

 تودیع علی جنتی و معارفه‌ی صالحی امیری

مراسم تودیع و معارفه‌ وزرای ارشاد با سخنرانی هنرمندان و اظهارات صریح علی جنتی (وزیر سابق ارشاد) همراه شد و صالحی امیری (وزیر جدید ارشاد) هم تاکید کرد که ما آمده‌ایم تا شما احساس آرامش و امنیت کنید.

به گزارش ایسنا، این مراسم 17 آبان ماه با تلاوت قرآن مجید در تالار وحدت آغاز شد و عباس سجادی اجرای آن را برعهده داشت.

در ابتدای آن محمد سریر - رئیس شورای عالی خانه هنرمندان- بیان کرد: فعالیت‌هایی که در حوزه اداری صورت می‌گیرد، عموما با تغییراتی همراه است که این تغییرات در روند کلی تاخیرات ایجاد می‌کند.

سریر: از دو دهه‌ی قبل به جنتی ارادت دارم 

او با اشاره به عملکرد علی جنتی (وزیر سابق ارشاد) یادآور شد: که من از دو دهه قبل به او ارادت دارم؛ ایشان زمانی که در سفارت کویت فعالیت می‌کردند، بواسطه‌ی برنامه‌ی سخنرانی که از طرف دانشگاه کویت دعوت شدم، به این واسطه با او آشنا شدم و از همان زمان، حُسن عملکرد او را احساس کردم.

سریر ادامه داد: در طول فعالیت سه ساله‌اش، چهره‌های واقع بینانه در سیاست فرهنگی حضور داشتند و از روابط خود در حوزه فرهنگی استفاده می‌کردند. روال «امید» خوب است اما گاهی راه «تدبیر» سخت می‌شود و ممکن نیست. آن‌چه پیش رو است روشن کردن چراغ صحنه است، عبور از سیاست‌های دولت با چالش‌ها مواجه می‌شود و در عین حال چراغ خاموش  حرکت کردن هم مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

او در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: آنچه که جامعه هنری دنبال می‌کند نوعی فضای لازم برای پاسخگویی به ساخت جامعه به ویژه نسل جوان است، در همه‌ی حوزه‌های هنری از تجسمی گرفته تا موسیقی و سینما باید نگاه واقع بینانه‌ای داشت و در نهایت آن‌را از ضرباتی که در مسیر به آن برخورد می‌کند بر حذر داشت. هنرمندان تحمل هر ضربه‌ای را ندارد، در جامعه امروز باید مسیر را با استفاده از اعتقاد معنوی با جهانی که با ماست پیش ببریم و دنیای بهتر را به نسل‌های آینده هدیه کنیم.

این هنرمند موسیقی گفت: آقای جنتی همیشه در این حوزه حُسن نظر داشتن و بابت این کار از او سپاسگذاریم و به آقای صالحی امیری خیرمقدم می‌گوییم که عزم خود را برای این حوزه جزم کرده‌اند و امیدواریم بتوانیم ارزشهای هنری را حفظ و آن‌را بهتر معرفی کنیم.

 [ دوشنبه 17 آبان 1395 ] [ 22:1 ] [ ]